Infolinia szpitala
32 605 35 55

Szpital Kolejowy w Katowicach

Informacje i aktualności
Wzrok trzyletniego Maciusia uratowany dzięki lekarzom OSK Katowice
15-09-2023
Nieszczęśliwy wypadek trzyletniego Maciusia z Grudziądza, który przewrócił się podczas zabawy i doznał poparzenia oczu wapnem, przyciągnął uwagę całego zespołu medycznego naszego szpitala.

Dzięki błyskawicznej reakcji i starannej pracy lekarzy, udało się przeprowadzić udany zabieg ratujący wzrok małego pacjenta. Dr n. med. Bogumił Wowra, który przeprowadził operację wyjaśnił, że w wyniku poparzenia chemicznego doszło do uszkodzenia rogówki oka. Zespół medyczny zastosował innowacyjną metodę opatrunku biologicznego, wykorzystując błonę owodniową. Dzięki temu zabiegowi udało się ocalić wzrok chłopca. Obecnie Maciek pozostaje pod obserwacją, by zapewnić mu jak najlepszą opiekę.

Okręgowy Szpital Kolejowy w Katowicach to jedno z nielicznych miejsc w Polsce, gdzie przeprowadza się tego rodzaju skomplikowane zabiegi, zwłaszcza u dzieci. Adam Trzebinczyk, dyrektor szpitala, podkreślił rolę wybitnej kadry medycznej, która jest prawdziwym skarbem placówki. "Nasi lekarze, pod przewodnictwem profesora Edwarda Wylęgały, realizują pionierskie zabiegi i są zespołem wybitnych specjalistów, którzy codziennie ratują wzrok zarówno dorosłym, jak i dzieciom" - dodał dyrektor.

Historia Maciusia jest przykładem na to, jak zaangażowani i kompetentni specjaliści w Okręgowym Szpitalu Kolejowym podejmują się wyzwań i nie oszczędzają wysiłków, by pomóc pacjentom.