Infolinia szpitala
32 605 35 55

Szpital Kolejowy w Katowicach

Informacje i aktualności
Nowa terapia w leczeniu wzroku w OSK Katowice
14-12-2022
Skuteczna poprawa widzenia, zmniejszenie liczby iniekcji - to najważniejsze efekty wdrażania nowej terapii, która stosowana jest w naszym szpitalu.

 Nowy lek w leczeniu nAMD i DME stosowany w naszym szpitalu skutecznie hamuje objawy chorobowe. O tym, dlaczego nowa terapia poprawia widzenie i zwiększa komfort życia pacjentów w Rynku Zdrowia mówił prof. Edward Wylęgała, prorektor ds. rozwoju i transferu technologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, kierownik Katedry i Oddziału Klinicznego Okulistyki Wydziału Nauk Medycznych w Zabrzu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Szpitalu Kolejowym w Katowicach.

„W Polsce mamy dwa programy lekowe, które umożliwiają leczenie chorób cywilizacyjnych siatkówki. Takimi chorobami są zwyrodnienie plamki siatkówki związane z wiekiem oraz cukrzycowy obrzęk plamki. Plamka jest centralną częścią siatkówki, dzięki której widzimy barwy, możemy czytać. Jeśli choruje, jest obrzęknięta, zdeformowana przez błonę albo obrzęk cukrzycowy, uniemożliwia nam czytanie, patrzenie w smartfona, wyklucza nas cywilizacyjnie. Dlatego możliwość leczenia chorób cywilizacyjnych siatkówki w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia (NFZ) jest niezwykle ważna”.

Cały wywiad można przeczytać tu: https://www.rynekzdrowia.pl/Uslugi-medyczne/Nowy-lek-w-leczeniu-nAMD-i-DME-Prof-Edward-Wylegala-wiazemy-z-nim-duze-nadzieje,240242,8.html?fbclid=IwAR1izFcQgbl6FdK2xMUT_wLGKFc4HxkZy7INZBN5t5IihbBInORprsuM0-w