Infolinia szpitala
32 605 35 55

Szpital Kolejowy w Katowicach

Informacje o szpitalu
Informacje o Okręgowym Szpitalu Kolejowym w Katowicach

Nasz Szpital znajduje się w katowickiej dzielnicy Ligota-Panewniki przy ul. Panewnickiej 65. W szpitalu działa największy w Polsce ośrodek transplantacji rogówki w ramach Oddziału Klinicznego Okulistyki z Pododdziałem Okulistyki Dziecięcej, wykonujący kilkaset zabiegów rocznie. Na oddziale okulistycznym przeprowadzono w 2000 roku pierwszy w Polsce zabieg transplantacji komórek rozrodczych nabłonka rogówki od spokrewnionego dawcy.

W 2010 roku zespół okulistów pod przewodnictwem prof. dr hab. n. med. Edwarda Wylęgały jako pierwszy w Europie wszczepił pięciu pacjentom protezy rogówki wykonane z tytanu i pleksiglasu. Ponadto w szpitalu znajdują się dodatkowo oddział chirurgii ogólnej, odział chorób wewnętrznych i sekcja anestezjologii. Początki naszego szpitala sięgają 1967 roku, zaś w roku 2022 placówka obchodziła swoje 55-lecie.

 

Misja Okręgowego Szpitala kolejowego w Katowicach

Misją Okręgowego Szpitala Kolejowego w Katowicach jest świadczenie wysokiej jakości usług medycznych i troska o każdego Pacjenta. Jako jednostka podległa samorządowi województwa śląskiego stawiamy na wysoką jakość, respektowanie praw Pacjenta, dostępność do świadczeń dla mieszkańców aglomeracji śląskiej oraz ciągłe kształcenie personelu medycznego.

Dążymy do tego, by oprócz wysokospecjalistycznych usług  zapewnić naszym Pacjentom przyjazne i bezpieczne warunki pobytu. Naszemu personelowi oferujemy stabilność zatrudnienia, dobre warunki pracy i płacy oraz szereg perspektyw rozwoju zawodowego.